ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8616644
*
nr 861 6644
Spegel
höjd: 143
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2013
kl 18:06:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 14:59:06
1
150 kr
23/11 07:17:34
2
150 kr
23/11 07:17:59
2
250 kr
24/11 18:02:31
3
250 kr
24/11 18:02:57
3
300 kr
25/11 00:50:41
4
400 kr
25/11 15:25:45
3
400 kr
25/11 15:26:02
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 861 6644
Spegel
höjd: 143
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/11 14:59:06 | 1 | 150 kr |
23/11 07:17:34 | 2 | 150 kr |
23/11 07:17:59 | 2 | 250 kr |
24/11 18:02:31 | 3 | 250 kr |
24/11 18:02:57 | 3 | 300 kr |
25/11 00:50:41 | 4 | 400 kr |
25/11 15:25:45 | 3 | 400 kr |
25/11 15:26:02 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27